אלו ענתיקות מעץ קיימות ומה ניתן לעשות איתן?

ענתיקות מעץ מוגדרות בתור חפצים עשויים מעץ מלא ושעברו יותר מ-100 שנים מאז ייצרו אותם. מדובר בחפצים ואביזרים מאוד מבוקשים הן על ידי אספנים והן על ידי רוכשי ומוכרי ענתיקות. יש מגוון רחב של ענתיקות מעץ החל מרהיטי עץ מסוגים שונים כמו ארונות, שידות, מערכות ישיבה מעץ, שולחנות, דרך פסלי עץ עתיקים, בובות עץ, תיבות ועוד.

 

ענתיקות בדמות שעוני קיר

אם יש ברשותכם שעון קיר עתיק מעץ כדאי שתדעו שהוא יכול להיות שווה לא מעט כסף. יש כל מיני סוגים של שעוני קיר החל משעון מטוטלת המכונה גם שעון אורלוגין עם מגנון ייחודי הפועל על כוח הכבידה וגלגלי שיניים. יש שעוני קיר גדולים, בינוניניים ואף קטנים. מאוד קשה למצוא שעונים כאלה העשויים מעץ מלא וגם מוגדרים כענתיקות מעץ. שעונים אלה לעתים משלבים אפקטים קוליים בשעות עגולות ממש בדומה לשעוני קוקייה. אין ספק כי מדובר באביזר ייחודי ויוצא דופן שיכול לשדרג את ביתכם מבחינה עיצובית, אך אם אינכם מתחברים אליו, שווה למכור אותו הלאה.

רוצה לקבל מידע נוסף על קורס זה? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

כיצד תדעו כמה ענתיקות מעץ שלכם שוות?

כדי לדעת כמה ענתיקות מעץ שוות ואם בכלל, חשוב לשים לב מתי הם יוצרו ומאילו חומרים הם עשויות. למשל, אם מדובר בשעון עץ, יכול להיות שהוא משלב חומרים נוספים כמו זהב או כסף, מה שכמובן יעלה את הערך שלו. נסו לגלות מי ייצר או הכין את הענתיקה, אולי מדובר באמן מפורסם, נסו לגלות למי הוא היה שייך  דרך קרובי משפחה ואיך הוא נראה. ככל שמצב הענתיקות טוב וראוי יותר, כך המחיר שלהן שווה יותר. רק אספנים מקצועיים או חברות העוסקות באספנות ומוצרי ענתיקות יוכלו לספק לכם מידע מדויק וכך גם הצעת מחיר אמינה ובעל ערך תואם.