מהו ריהוט רחוב ומה כדאי לדעת על זה?

מהו ריהוט רחוב ומה כדאי לדעת על זה?

המונח ריהוט רחוב הולך ותופס תאוצה עם השנים. אם בעבר הייתה הפרדה ברורה בין המרחב הציבורי, קרי הרחוב, למרחב הפרטי, כלומר הבית, הרי שעם השנים, למרות שההפרדה במובנים רבים נשמרה ואף התגברה, הרי שבתחום הריהוט זה לא בהכרח כך.

היום אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר אנשים, בוחרים להשתמש בריהוט רחוב בביתם שלהם, כולל בחצרות, בגינות וכן בחללים סגורים כמובן. יש לכך סיבות שונות, בין אם זה סיבות של יעילות, אפקטיביות וכמובן עיצוב.

בשביל להבין את המשמעות של זה, עלינו לדעת מה זה ריהוט רחוב בכלל. למעשה, מדובר בפריטי ריהוט שכולנו מכירים, לכולנו יצא לפגוש בהם כך או אחרת. מדובר בספסלים, שולחנות, כיסאות, עמודי פנסים, מתקנים לפחי אשפה, ואפילו ספריות אשר נמצאות במרחב הציבורי, קרי בשטח פתוח, ברחוב, בפרקים, בגינות ציבוריות, שדרות או בכל מקום אחר.

ריהוט רחוב הוא דבר מאוד רחב אשר עם השנים גם מאוד התרחב בתוך עצמו, כלומר, היום אנחנו יכולים למצוא אינספור דוגמאות של פריטי ריהוט שמותקנים ברחובות, לעתים באותו יישוב ואפילו באותו רחוב, נוכל למצוא דוגמאות שונות של ריהוט כזה. מן הסתם, זה תלוי בשטח ובצרכים המקומיים, וזה משתנה על פי העיצוב וכן במאפיינים אחרים.

רוצה לקבל מידע נוסף על קורס זה? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

ריהוט רחוב הוא שונה מריהוט רגיל בכמה מובנים. ראשית, מעצם זה שהוא מוצב ברחוב, אז הוא חייב להיות עמיד יותר. הוא צריך להיות מסוגל לעמוד בתנאי מזג אוויר ובתנאים חיצוניים אחרים. שנית, הוא מינימליסטי יותר. אנחנו לא נמצא ריהוט רחוב מורכב ומלא באלמנטים שונים, בין אם זה בגלל עלויות תקציב, בין אם זה בשביל לשמר את העיצוב של הרחוב ובין אם זה מתוך הבנה שזה אמור להיות פריט ריהוט פשוט לשימוש כלל הציבור. ארבע, מדובר על ריהוט שמשתלב היטב במרחב שלו.

אם אנחנו לוקחים את כל זה, הרי שאנחנו יכולים להבין שאותם דברים צריכים לעבוד עם ריהוט רחוב שאנחנו משתמשים בו במרחב הפרטי, קרי בבית או בחצר שלנו. זה אומר, שהריהוט צריך להיות עמיד וחזק, מינימליסטי, פשוט וסטנדרטי וכמובן להשתלב בעיצוב של המקום, בין אם זה מבחינת סגנון, צבעים, או כל דבר אחר.

לפני סיום חשוב להבהיר, בכל בית אנחנו יכולים לשלב ריהוט רחוב, בין אם זה בחלק אחד או בכל הבית, בין אם זה כפריט בודד או כריהוט שלם. הכל על פי החלטה מה אנחנו צריכים ומה יכול להתאים לעיצוב שלנו.