עיצוב בתים בסגנון כפרי - מה זה אומר?

עיצוב בתים בסגנון כפרי – מה זה אומר?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים בעיצוב בסגנון כפרי על מנת לעצב את הבית. סגנון כזה הפך נפוץ במיוחד בשל החמימות שהוא מקנה ויכולת העיצוב המגוונת. אבל מהו סגנון עיצוב זה? כיצד נראים בתים בעיצוב כפרי ומהו הריהוט והחפצים שאופייניים לסגנון העיצוב? כל התשובות והמידע בהמשך.

אחת המגמות באחרונות בעיצוב בתים נוגעת לעיצוב בסגנון כפרי שהגיע להחליף את העיצוב המודרני, האקלקטי ובעל הקווים הנקיים והקרים שאפיינו עיצוב פנים בשנים האחרונות.

סגנון זה שואף להקניית תחושה חמימה יותר במרחב, תחושה עוטפת וכזאת שמאפשרת מראה ביתי ומזמין.
אבל מהיכן מגיעה שיטת העיצוב?

המראה הכפרי, הבנייה החמימה והעיצוב הנעים והמזמין מקורו דווקא בארצות אירופאיות בהן שלל בקתות ובתי עץ המתהדרים בעיצוב זה.

רוצה לקבל מידע נוסף על קורס זה? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

עיצוב כפרי כולל בתים עשויי עץ או כאלה המחופים בעץ כמו גם באריחים בצבעים חמים, הוא כזה המהדר באלמנטים גדולים כמו חצר גדולה ומלאה עצים וצמחיה, חלונות בסגנון פרובנס: משמע הסגנון הצרפתי של חבל פרובנס, דלתות גדולות עשויות עץ או ברזל, מטבחים רחבי ידיים עם משטחי עץ או נירוסטה למראה של מטבח פעיל ותוסס, כמו גם שימוש בשלל חפצים המקנים את התחושה החמימה כמו מוצרי טקסטיל, ארגזי אחסון, ריהוט כבד ועוד.

כיצד נראים בתים בסגנון כפרי?

אם אפשר להגדיר במשפט אחד את הסגנון הרחב, אפשר לומר כי עיצוב בסגנון זה מאופיין ברוחב ידיים, צבעים חמים, שילוב של רהיטים בצורה הרמונית, כובד של חפצים במראה הכללי שלהם, תחושת חום ורוך.
בתים בסגנון זה הם כלאה שכיף להיכנס אליהם ומטרתם להקנות לאנשי הבית ואורחים תחושת נוחות, חמימות ורוחב יד.

מהם החפצים שמתאימים לעיצוב זה?

בעיצוב הבית חשוב להשתמש בחפצים כבדים כמו חללי אחסון עשויי עץ (דוגמא מעניינת היא הפיכת ארגז משלוחים גדול לשולחן קפה) שימוש בריצוף הבית בפרקט או ברצפת עץ, כלים סניטריים שנראים עתיקים מעט או כאלה שנראים משל רחצו בהם בתקופת המערב הפרוע, ארונות אחסון כבדים בעלי מראה עץ מלא מעורב עם זכוכית חלבית, שטיחים צבעוניים, כריות נעימות וצבעוניות, וילונות תחרה למראה הפתוח של החלונות ועוד.

כיצד אפשר לעצב את הבית בסגנון כפרי?

אם יש לכם בית קיים ואתם רוצים לעצב אותו בסגנון הכפרי, תמיד תוכלו להתייחס אל הבית שלכם ממש כמו בד קנבס חלק שאפשר לרהט ולעצב מחדש.

כדי לקבל השראה לעיצוב מומלץ לגלוש באתרי אינטרנט העוסקים בתחום או להיעזר באנשי המקצוע לעיצוב הבית בצורה שתתייחס ותתאים למרחב.

בנוסף חשוב לרוקן את הבית מחפצים שאינם מעוצבים בסגנון כפרי ולאחר מכן יש לשרטט את החדרים, את הריהוט שתרצו במבנה ולבכין רשימה של החפצים החדשים שתרצו לרכוש, כמו גם של הציוד הדרוש. בכך תוכלו לעצב את הבית בצורה יעילה, טובה ונכונה.